Elektrolitik Manganez (EMM) Nedir? Tanım, Üretim Süreci ve Sınıf Özellikleri
Elektrolitik Manganez Metal (EMM), manganez karbonat cevherinin sülfürik asit içinde çözülmesi, çözeltinin saflaştırılması ve metalik manganezin bir elektrolitik hücredeki katotlara biriktirilmesiyle üretilen yüksek-saflıkta elementel manganez - minimum %99,7 Mn -'dir. Bir ferroalyaj değil, dioksit değil ve harmanlanmış bir ürün değil. Manganez metalinin mevcut en saf ticari formudur ve safsızlık kontrolünün ton başına ham maliyetten daha önemli olduğu durumlarda malzeme tedarik yöneticileri tarafından belirlenir.
Temel Çıkarımlar
EMM elementel manganez metalidir (%99,7 Mn'ye eşit veya daha büyük)- bir bileşik değil, bir alaşım değil, elektrolitik manganez dioksit (EMD) değil.
Dört-aşamalı bir hidrometalurjik işlemle üretilmiştir:asit liçi → kimyasal saflaştırma → diyafram-hücre elektrolitik kazanımı → katot sıyırma.
Standart kaliteler (Mn99.7 / Mn99.8 / Mn99.9)C, S, P, Fe, Si ve Se için minimum Mn içeriği ve maksimum safsızlık tavanları ile tanımlanır.
Hacimce birincil-son kullanım çelik üretimidir- özellikle manganezin kısmen nikelin yerini aldığı 200-serisi paslanmaz çelik; bunu alüminyum alaşım, elektronik ve pil öncüleri takip ediyor.
Fiziksel form tipik olarak düzensiz pullardır(1–3 mm kalınlığında), 1.000 kg'lık big baglerde tedarik edilir. Toz ve briket formları da mevcuttur.

Tüm Özellikleri içeren bir EMM Teklifine mi ihtiyacınız var?
Bize hedef kalitenizi, safsızlık limitlerinizi, pul boyutunu ve sipariş miktarınızı bildirin. Bir iş günü içinde fabrika destekli bir fiyat teklifi-göndereceğiz.
E-posta:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
1. Elektrolitik Manganez Aslında Nedir?
Electrolytic Manganese Metal (EMM) is a cathode product - pure manganese deposited on cathode plates from an aqueous manganese sulfate–ammonium sulfate electrolyte under direct current. The resulting deposit is a brittle, silver-gray metallic layer that is mechanically stripped, washed, dried, and packaged. The final product is >Ağırlıkça %99,7 manganez, geri kalanı kontrollü iz safsızlıklardan oluşur.
Bu, EMM'yi ferroalyaj tedarik zincirindeki diğer tüm manganez- içeren malzemelerden ayırır:
EMM ≠ Ferromanganez (FeMn).FeMn, %65-80 Mn içeren bir fırın ürünüdür; geri kalanı demir, karbon (yüksek-karbon derecelerinde %8'e kadar), silikon ve fosfordur. FeMn, bir batık ark ocağında karbotermik indirgeme yoluyla yapılır. EMM elektrolizle yapılır ve kasıtlı olarak eklenmiş demir içermez.
EMM ≠ Elektrolitik Manganez Dioksit (EMD).EMD, üzerinde biriken MnO₂ - bir manganez(IV) oksittir -anotfarklı türde bir hücreden. EMD ağırlıkça kabaca %60-63 Mn içerir ve pil katotlarında kullanılır. EMM, üzerinde biriken metalik Mn'dir.katotve metalurjide kullanılır.
EMM ≠ Silikomanganez (SiMn).SiMn, öncelikle çelik üretiminde deoksidasyon için kullanılan başka bir fırın ferroalyajıdır (Mn + Si + Fe + C).
Sektör kısaltmasıEMM. "EM" terimi bazen resmi olmayan bağlamlarda kullanılır ancak standart değildir-ve EMD ile karışıklığa neden olabilir. Bu makale boyunca ve tüm ZhenAn belgelerinde yalnızca EMM'yi kullanıyoruz.
2. EMM Nasıl Yapılır: Hidrometalurjik Süreç
EMM üretimi, dört-aşamalı bir hidrometalurjik dizidir. Her aşama metalin nihai saflığını ve fiziksel kalitesini etkiler. Aşağıdaki açıklama, hammadde olarak manganez karbonat (rodokrozit) cevheri kullanan, dünyanın en büyük EMM-üretici ülkesi olan Çin'deki - hakim ticari rotayı yansıtmaktadır-.
Aşama 1 - Asit Süzme
Manganez karbonat cevheri (MnCO₃, tipik olarak %18-22 Mn) ezilir, öğütülür ve karıştırmalı liç tanklarında sülfürik asit ile reaksiyona sokulur. - MnCO₃ + H₂SO₄ → MnSO₄ + CO₂ + H₂O - reaksiyonu, manganezi manganez sülfat olarak çözerken silisli gangların çoğunu katı kalıntı olarak bırakır. Oksit cevherleri (MnO₂-bazlı), liç işleminden önce çözünmeyen Mn(IV)'ü çözünür Mn(II)'ye dönüştürmek için önceden bir indirgeme kavurma adımı gerektirir. Süzme bulamacı koyulaştırılır ve yüklü çözeltiyi atıklardan ayırmak için filtrelenir.
Aşama 2 - Çözüm Arıtma
Ham manganez sülfat çözeltisi çözünmüş demir, alüminyum, ağır metaller (Cu, Co, Ni, Zn) ve alkalin-toprak metalleri (Ca, Mg) içerir. Çok-aşamalı saflaştırma bunları ortadan kaldırır: ilk olarak, amonyak veya kireçle pH ayarlaması, demir ve alüminyumu hidroksit olarak çökeltir; ikincisi, sülfit çökeltme (amonyum sülfit veya baryum sülfit kullanılarak) ağır metalleri uzaklaştırır; üçüncüsü, florür veya karbonat tedavisi kalsiyum ve magnezyumu azaltır. Her aşamadan sonra çözelti filtrelenir. Hedef, elektrolize uygun, berrak, safsızlık-yağsız bir MnSO₄ çözeltisidir.
Aşama 3 - Elektroliz (Elektrokazanma)
Saflaştırılmış çözelti diyafram elektrolitik hücrelerine beslenir. İletkenliği ve tampon pH'ını iyileştirmek için destekleyici elektrolit olarak amonyum sülfat ((NH₄)₂SO₄) eklenir. Az miktarda selenyum dioksit (SeO₂) veya kükürt dioksit (SO₂) bir çökeltme katkı maddesi olarak eklenir -, bu olmadan akım verimliliği keskin bir şekilde düşer ve katot birikintisi düzensiz hale gelir. Doğru akım uygulanır: katotta (paslanmaz çelik veya titanyum plaka) manganez iyonları (Mn²⁺) metalik manganeze indirgenirken, kurşun-alaşımlı anotta oksijen gelişir. Diyafram, manganez birikintisinin yeniden-oksidasyonunu önler. Tipik çalışma koşulları: 35–42 derece, katot akım yoğunluğu 350–450 A/m², hücre voltajı 4,5–5,5 V.
Aşama 4 - Hasat, Yıkama ve Paketleme
18-24 saatlik depolamanın ardından katot plakaları hücrelerden çıkarılır. Manganez metal katmanı (tipik olarak 1-3 mm kalınlıkta) mekanik olarak soyulur -, bir tarafı pürüzsüz (katot yüzü) ve bir tarafı pürüzlü, dendritik tarafı (büyüme yüzü) olan düzensiz pullar elde edilir. Pullar, elektrolit kalıntısını gidermek için sıcak su ile yıkanır, kurutulur ve sipariş spesifikasyonuna bağlı olarak ya doğrudan paketlenir ya da toz (100-325 ağ gözü) halinde öğütülür. Standart ambalaj, neme dayanıklı iç astarlara sahip 1.000 kg'lık dokuma polipropilen big baglerdir. İnce toz kaliteleri için çelik variller mevcuttur.
Selenyum-bazlı katkı maddesi yolu, güvenilir akım verimliliği nedeniyle (tipik olarak %65-75) baskın ticari uygulama olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, SO₂-tabanlı veya organik katkı sistemleri - kullanılarak üretilen selenyum-içermeyen EMM -, özellikle pil-malzemesi üreticileri ve yüksek-alaşım üreticileri olmak üzere, göz ardı edilebilir selenyum kalıntılarına ihtiyaç duyan müşteriler için yerleşik bir niş üründür.
3. Saflık Dereceleri ve Kimyasal Özellikler
EMM, sınıf tanımının kaliteyi ifade ettiği sınıfa göre satılır.minimummanganez içeriği. Çin endüstri standardı YB/T 051-2003, dört sınıftan oluşan bir çerçeve tanımlar. Uluslararası ticarette fiili olarak üç piyasa sınıfı hakimdir. Aşağıdaki tablo, bir satın alma yöneticisinin bir spesifikasyon yazarken referans alması gereken kirlilik tavanlarını özetlemektedir.
| Seviye | Mn (en az %) | C (maks. %) | S (maks. %) | P (maks. %) | Fe + Si + Se (maks %) | Tipik Kullanım |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mn99.7 | 99.7 | 0.04 | 0.05 | 0.005 | 0.205 | Genel çelik üretimi, 200 serisi paslanmaz, dökümhane |
| Mn99.8 | 99.8 | 0.03 | 0.04 | 0.005 | 0.15 | Özel alaşımlar, elektronikler, manyetik malzemeler |
| Mn99.9(Yüksek Saflıkta) | 99.9 | 0.02 | 0.03 | 0.003 | 0.08 | Pil-sınıf öncüsü, havacılık alaşımları |
Tablo 1. Argus standart değerlendirme parametrelerine ve ABD Gümrük Kararı NY N275627'ye dayalı EMM sınıfı spesifikasyonları. Bireysel üretici spesifikasyonları daha sıkı olabilir. Selenyum-içermeyen kaliteler için, Se içeriği genellikle %0,001'e eşit veya daha azdır ve ayrıca belirtilebilir. Çin endüstri standardı YB/T 051-2003, yurt içinde kullanılan kalite çerçevesini tanımlar.
Tedarik amacıyla en önemli spesifikasyon detayıOlumsuzbaşlık Mn yüzdesi - prosesinizde en önemli olan elementin safsızlık tavanıdır. Bir paslanmaz çelik fabrikası standart sülfürü tolere edebilir ancak sıkı karbona ihtiyaç duyar; bir alüminyum alaşımı üreticisinin düşük demire ihtiyacı olabilir; bir pil-malzeme arıtıcısı hem düşük selenyum hem de düşük fosfor gerektirebilir. Yalnızca Mn minimumunu değil, her zaman kontrol edilmesi gereken öğeleri belirtin.
4. Sektörlerdeki Temel Uygulamalar
EMM tüketimi, aşağıda yaklaşık küresel hacim sırasına göre listelenen dört ana{0}}son kullanım segmenti tarafından yönlendirilir.
| Başvuru | EMM Nasıl Kullanılır? | Neden FeMn yerine EMM |
|---|---|---|
| 200 Serisi Paslanmaz Çelik | Ostenit stabilizatörü ve nikel ikamesi olarak eriyiğe eklenir. AISI 201 ve 202 gibi kaliteler %5,5–7,5 Mn içerir. | Düşük karbon ve fosfor seviyeleri, hassaslaşmayı ve tane-sınırlarının gevrekleşmesini önler. FeMn bu kaliteler için çok fazla karbon üretecektir. |
| 300 Serisi ve Özel Paslanmaz Çelikler | 304, 316 ve dubleks kalitelerde oksit giderici, kükürt giderici ve mukavemet arttırıcı olarak daha düşük ekleme oranlarında (%1-2 Mn) kullanılır. | Safsızlık kontrolü. EMM, her biri 300 serisi kalitelerde sıkı bir spesifikasyon tavanına sahip olan karbon, fosfor veya silikon - eklemeden manganez ekler. |
| Alüminyum Alaşımlar (3xxx Serisi) | İçecek kutularında, ısı eşanjörlerinde ve otomotiv saclarında kullanılan Al-Mn alaşımlarını (AA3003, AA3004, AA3105) üretmek için alüminyuma eklenir. Tipik Mn içeriği: %1,0–1,5. | Demir, alüminyum alaşımlarında kontrollü bir safsızlıktır. EMM, birim manganez başına FeMn'den daha az demir katarak alaşımın korozyon direncini ve şekillendirilebilirliğini korur. |
| Pil-Sınıfı Manganez Sülfat (HPMSM) | EMM, NCM (nikel-kobalt-manganez) lityum-iyon pil katotlarının öncüsü olan yüksek-saflıkta manganez sülfat monohidrat (MnSO₄·H₂O) üretmek için sülfürik asit içinde çözülür. | EMM, manganez cevherinden daha temiz bir çözünme ham maddesi sağlayarak saflaştırma yükünü azaltır. Bu rota için Selenyum-içermeyen ve yüksek-saflıktaki (Mn99.9) kaliteler tercih edilir. |
| Manyetik Malzemeler (Mn₃O₄ / Ferritler) | EMM, indüktörler, transformatörler ve EMI bastırma için yumuşak ferrit çekirdeklerin üretiminde kullanılan trimangan tetraoksit (Mn₃O₄) üretimine yönelik bir ara hammaddedir. | Tutarlı kirlilik profili. Co, Ni ve Cu gibi eser metaller ferritin manyetik özelliklerini etkiler; EMM dar, tekrarlanabilir bir spesifikasyon sağlar. |
Tablo 2. Birincil EMM uygulamaları. IMnI ve sanayi ticaret verilerine dayalı göreceli hacim tahminleri. 200 serisi paslanmaz çelik segmenti küresel EMM tüketiminin en büyük payını oluşturuyor.
5. EMM, Ferromangan ve EMD: Yan yana-bir Karşılaştırma
Manganez tedarikinde en sık karşılaşılan karışıklık kaynaklarından biri EMM, ferromanganez ve elektrolitik manganez dioksit arasındaki ayrımdır. Aşağıdaki tablo, alıcının doğru malzemeyi sipariş ettiğini doğrulamak için kullanabileceği bir referans sağlar.
| Mülk | EMM | HC FeMn | EMD |
|---|---|---|---|
| Kimyasal kimlik | Elementel Mn metali | Fe-Mn-C alaşımı | MnO₂ (manganez dioksit) |
| Mn içeriği (ağırlıkça%) | %99,7'den büyük veya eşit | 65–78% | ~%60–63 (Mn bazında) |
| Üretim yöntemi | Hidrometalurjik elektrokazanım | Tozaltı ark ocağı (karbotermik indirgeme) | MnSO₄'dan anodik elektro birikim |
| Anahtar safsızlıklar | C, S, P, Fe, Si, Se (her biri %0,05'ten az veya eşit) | C (%8'den az veya eşit), Si (%2'den az veya eşit), P (%0,30'dan az veya eşit) | Sülfat, nem, ağır metaller |
| Fiziksel form | Pul, toz, briket | Topak, para cezaları, briketler | Siyah toz |
| Birincil pazar | Çelik yapımı, alaşımlar, piller | Karbon çeliği, dökümhane | Kuru-hücre pil katotları |
| Yaklaşık. fiyat primi (Mn birim başına) | 3–5× ve HC FeMn | Başlangıç çizgisi | Farklı pazar - doğrudan karşılaştırılamaz |
Tablo 3. Tedarikte en sık karıştırılan üç manganez materyalinin karşılaştırılması. HC FeMn=yüksek-karbonlu ferromanganez. Fiyat göreliliği 2026 başı itibarıyla gösterge niteliğindedir ve piyasa koşullarına göre değişiklik gösterir.
Karar kuralı basittir: Eğer prosesiniz manganezin yanı sıra %6–8 karbon ve %15–25 demiri de kabul edebiliyorsa, ferromanganez daha düşük-maliyetli seçenektir. Alaşım spesifikasyonunuz bu unsurları yasaklıyorsa, EMM teknik bir gerekliliktir - premium bir seçenek değil, tek seçenektir.
6. Fiziksel Form ve Tedarik Formatları
EMM, her biri farklı taşıma ve besleme sistemlerine uygun üç fiziksel formatta mevcuttur.
Pullar (standart).Yaklaşık 1–3 mm kalınlığında ve 10–50 mm çapında düzensiz metalik pullar. Bir yüz pürüzsüzdür (katot-temas tarafı); diğeri kaba ve dendritiktir (büyüme tarafı). Pullar doğrudan elektrolitik prosesle üretilen formdur ve ticari arzın büyük kısmını oluşturur. Doğrudan fırın yüklemesi ve alaşım ilaveleri için uygundurlar.
Toz (100–325 ağ gözü).Pullar öğütülür ve kontrollü bir parçacık boyutuna elenir. Toz metalurjisinde, kaynak elektrotu kaplamalarında ve hızlı çözünmenin gerekli olduğu kimyasal sentezlerde kullanılır. Daha ince gözenek boyutları daha hızlı çözünme sağlar ancak toz- ile mücadele gereksinimlerini artırır.
Briketler.Tek biçimli şekillerde (tipik olarak yastık-şeklinde, 30–60 mm) sıkıştırılmış pul veya toz. Briketler fırının şarj edilmesi sırasında toz oluşumunu azaltır ve otomatik sistemlerde besleme tutarlılığını artırır. Briket gerekiyorsa yoğunluk ve bağlayıcı içeriği belirtilmelidir.
Standart ambalaj, iç polietilen astarlı 1.000 kg'lık dokuma polipropilen toplu torbalardır. Çelik variller (200 L), ince toz kaliteleri için veya neme karşı korumanın kritik olduğu sevkiyatlar için kullanılır. Konteynerli deniz taşımacılığı için paletler ve şrink-ambalaj uygulanır.
Sıkça Sorulan Sorular
EMM ve ferromanganez arasındaki fark nedir?
EMM, elektrolizle üretilen saf manganez metalidir (%99,7 Mn'ye eşit veya daha büyük). Ferromanganez (FeMn), %65-80 Mn artı demir, karbon ve silikon içeren, batık ark fırınlarında üretilen bir ferroalyajdır. EMM, 300-serisi paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlarında olduğu gibi, yabancı maddelerin ({5}}, özellikle karbon, fosfor ve kükürtün - sıkı kontrolünün gerekli olduğu durumlarda seçilir. FeMn, karbon çeliğinin deoksidasyonu gibi demir içeriğinin kabul edilebilir olduğu ve maliyetin öncelikli olduğu durumlarda kullanılır. EMM tipik olarak Mn birimi başına yüksek karbonlu FeMn'den 3-5 kat daha pahalıdır.
Elektrolitik manganez, elektrolitik manganez dioksit (EMD) ile aynı mıdır?
Hayır. Kimyasal ve işlevsel olarak farklı malzemelerdir. EMM (elektrolitik manganez metal), saflığı %99,7'den büyük veya ona eşit olan elementel manganez metali - kimyasal sembolü Mn -'dir. EMD (elektrolitik manganez dioksit), %60-63 civarında Mn içeriğine sahip manganez dioksittir - kimyasal formül MnO₂ -. Mercd, neredeyse yalnızca kuru hücreli pil katotlarında (alkali, lityum, çinko-karbon) kullanılan bir anot ürünüdür. EMM, çelik yapımında ve demir dışı metalurjide alaşım elementi olarak kullanılan bir katot ürünüdür. Farklı türdeki elektrolitik hücrelerde üretilirler ve tamamen farklı tedarik zincirlerine hizmet ederler.
Standart EMM notları (Mn99.7, Mn99.8, Mn99.9) ne anlama geliyor?
Sınıf tanımı, ağırlığa göre minimum manganez içeriğini ifade eder. Mn99.7, safsızlıkların (C, S, P, Fe, Si, Se) toplamı %0,3'ten az veya eşit olan %99,7'den büyük veya buna eşit Mn'yi garanti eder. Mn99,8, %99,8 Mn'den büyük veya buna eşit, tipik olarak daha sıkı karbon (%0,03'ten az veya eşit) ve kükürt (%0,04'ten az veya eşit) limitleriyle garanti edilir. Mn99,9 en yüksek saflık derecesidir (%99,9 Mn'den büyük veya ona eşittir) ve genellikle selenyum- içermez; pil öncü uygulamaları ve özel elektronikler için tercih edilir. Belirli safsızlık tavanları, Çin'deki geçerli standart - YB/T 051-2003'e bağlıdır ve kalite çerçevesini tanımlar.
EMM üretiminde neden selenyum kullanılıyor ve selenyumsuz{0}} seçenekler var mı?
Elektrolite bir biriktirme yardımcısı olarak selenyum dioksit (SeO₂) eklenir -, akım verimliliğini artırır ve daha düzgün bir katot birikmesi üretir. Katkı maddesi olmadan manganez birikimi verimsizdir ve katot yüzeyi düzensizdir. Selenyum, son metalde eser miktarda safsızlık haline gelir (tipik olarak<0.10% Se). For battery-grade and high-purity applications where selenium is undesirable, producers use alternative additives such as sulfur dioxide (SO₂) or organic compounds. Selenium-free EMM is available at a price premium and ZhenAn can supply both standard and low-Se grades on request.
EMM genellikle hangi biçimde sağlanır?
EMM en yaygın olarak düzensiz pullar (1–3 mm kalınlık, 10–50 mm genişlik) halinde sağlanır -, bu form doğrudan katot birikintisinin soyulması sonrasında elde edilir. Bir tarafı pürüzsüzdür (katot temas yüzü); diğeri kristalimsi, dendritik bir dokuya sahiptir. Mevcut diğer formlar arasında, toz metalurjisi ve kimyasal uygulamalar için pullardan öğütülmüş toz (100-325 ağ gözü) ve otomatik fırın beslemesi için briketler bulunur. Standart ambalaj, 1.000 kg'lık büyük torbalar veya neme dayanıklı iç astarlara sahip çelik varillerden oluşur.
ZhenAn, EMM gönderileri için{0}üçüncü taraf testleri sağlıyor mu?
Evet. Her sevkiyata Mn, C, S, P, Fe, Si ve Se'nin gerçek kimyasal analizini gösteren bir fabrika test sertifikası (MTC) eşlik edebilir. ZhenAn ayrıca alıcının talebi üzerine SGS, Bureau Veritas veya CCIC aracılığıyla bağımsız-taraf denetimleri de düzenler. Menşe sertifikaları ve ISO 9001:2015 uyumluluk belgeleri her siparişe dahildir.

EMM'yi Doğrudan ZhenAn'dan Kaynaklayın
Derecenizi (Mn99.7 / Mn99.8 / Mn99.9), pul boyutunu veya toz örgüyü, paketleme tercihinizi ve hedef hacminizi belirtin. 24 saat içinde değirmen testi sertifikası parametrelerini içeren bir fiyat teklifi göndereceğiz.
E-posta:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
Referanslar
Uluslararası Manganez Enstitüsü (IMnI) - "Elektrolitik Manganez Metal (EMM)." https://www.manganese.org/en/electrolytic-manganez-metal-emm (06.08.2026'da erişildi)
Argus Media - "Argus-Demir Dışı Piyasalar Metodolojisi," EMM Flake %99,7 Mn spesifikasyon parametreleri. https://www.argusmedia.com/en/methodology (erişim tarihi: 06.08.2026)
ABD Gümrük ve Sınır Koruması - Karar NY N275627, Elektrolitik Manganez Pulunun Tarife Sınıflandırması. https://www.customsmobile.com/rulings/docview?doc_id=NY N275627 (06.08.2026'da erişildi)
Lu, J. ve diğerleri. (2016) - "Mangan Karbonat Çökeltisinden Elektrolitik Manganez Metal Üretimi,"Hidrometalurji, 161, 45–53. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0304386X16300111 (06.08.2026'da erişildi)
LSFerroalloy - "Elektrolitik Manganez Metal (EMM): Teknik Genel Bakış, Rafinaj ve Endüstriyel Kullanımlar." https://www.lsalloy.com/news/electrolytic-manganez-metal-emm-guide.html (06.08.2026'da erişildi)
USGS Minerals Information - "Manganez İstatistikleri ve Bilgileri", 2021–2026 yıllık incelemeler. https://www.usgs.gov/centers/national-mineraller-bilgiler-center/manganez-istatistikler-ve-bilgiler (06.08.2026'da erişildi)
Argonne Ulusal Laboratuvarı - "GREET 2021'deki Manganez Yolunun Güncellemesi." https://greet.anl.gov/files/mn_update_2021 (06.08.2026'da erişildi)
Tüm kalite spesifikasyonları, safsızlık limitleri ve üretim detayları, 6 Ağustos 2026 itibarıyla belirtilen kaynaklara göre doğrulanmıştır. Çin standardı YB/T 051-2003, yerel kalite çerçevesi olarak referans alınmaktadır; uluslararası ticaret spesifikasyonları Argus ve gümrük parametrelerini takip eder. Bu belgede bir hata bulursanız, düzeltme yapabilmemiz için bizimle iletişime geçin.





