Ferromangan Fiyat Raporu, 26 Ekim 2026: Ferro Manganez Fiyat Teklifleri Tüm Sınıflarda Sabit Kalıyor

Oct 26, 2026

Mesaj bırakın

Ferromangan Fiyat Raporu, 26 Ekim 2026: Ferro Manganez Fiyat Teklifleri Tüm Sınıflarda Sabit Kalıyor

 

26 Ekim 2026 tarihli değerlendirmede ferromangan fiyatları her kalite ve teklif veren bölgede değişmedi. Yüksek karbonlu, yüksek fırınlı, orta karbonlu ve düşük karbonlu ferromanganez önceki seviyelerini korudu ve değişim sütunu tablonun hiçbir satırında herhangi bir hareket göstermiyor. Alıcılar için pratik mesaj, bunun düz, tamamen kote edilmiş bir pazar olduğu ve bir tonun maliyetini belirleyen şeyin günlük fiyat yönünden ziyade kalite seçimi, fosfor gruplaması ve nakliye mesafesi olduğudur.

Güncel Ferromangan Fiyatı

Aşağıdaki tablolar, 26 Ekim 2026 tarihli değerlendirmeyi satır satır, önce sınıfa, ardından bölgeye göre göstermektedir. Yüksek karbonlu kaliteler üretim veya ticaret bölgesine göre fiyatlandırılır. Orta karbonlu ve düşük karbonlu kaliteler bölge başına ve kaynağın belirttiği yerde fosfor grubuna göre fiyatlandırılır.

Tablo 1. Bölgelere Göre Yüksek Karbonlu Ferromangan FeMn65C7.0 - Fiyatı

CNY/mt, fabrika çıkışı, nakit, vergiler dahildir. Yalnızca referans amaçlıdır.

Bölge Fosfor Fiyat (CNY/mt) Değiştirmek
Guangksi P<0.2 5,000–5,050 --
Şanksi P<0.2 5,250–5,300 --
İç Moğolistan P<0.2 5,100 --
Jiangsu P<0.2 5,400–5,500 --
Şandong P<0.2 5,250–5,300 --
Şangay P<0.2 5,400–5,500 --
Tianjin P<0.2 5,400–5,500 --
low carbon ferro manganese

Tablo 2. Bölgelere Göre Yüksek Karbonlu Ferromangan FeMn75C7.0 - Fiyatı

CNY/mt, fabrika çıkışı, nakit, vergiler dahildir. Yalnızca referans amaçlıdır.

Bölge Fosfor Fiyat (CNY/mt) Değiştirmek
Yünnan P<0.2 5,800–5,850 --
Guangksi P<0.25 5,750–5,850 --
İç Moğolistan P<0.25 5,600 --
Zhejiang P<0.25 and P<0.15 both quoted 6,000–6,100 --
Şangay P<0.25 6,000–6,100 --

Tablo 3. Yüksek Fırın Ferromangan FeMn65C7.0 - Ulusal Kotasyonu

CNY/mt, fabrika çıkışı, nakit, vergiler dahildir. Yalnızca referans amaçlıdır.

Ürün Rota Fiyat (CNY/mt) Değiştirmek
Yüksek fırın ferromanganez FeMn65C7.0 Yüksek fırın 5,350 --

Kaynak tablo bu hatta bir bölge eklemediğinden burada bölgesel bir fiyat yerine yüksek fırın rotası için ulusal bir fiyat teklifi olarak sunulmaktadır.

Tablo 4. Bölgelere ve Fosfor Grubuna Göre Orta Karbonlu Ferromangan FeMn75C2.0 - Fiyatı

CNY/mt, fabrika çıkışı, nakit, vergiler dahildir. Yalnızca referans amaçlıdır.

Bölge Fosfor Fiyat (CNY/mt) Değiştirmek
Guizhou P<0.25 7,600–7,700 --
Guangksi P<0.25 7,800–7,900 --
Hunan P<0.25 7,700–7,800 --
Henan P<0.25 7,600–7,700 --
İç Moğolistan P<0.25 7,700–7,800 --
Zhejiang P<0.2 7,900–8,000 --

Tablo 5. Bölgelere ve Fosfor Grubuna Göre Düşük Karbonlu Ferromangan FeMn80C0.7 ve FeMn80C0.4 - Fiyatı

CNY/mt, fabrika çıkışı, nakit, vergiler dahildir. Yalnızca referans amaçlıdır.

Seviye Fosfor grubu Bölge Fiyat (CNY/mt) Değiştirmek
FeMn80C0.7 Grup 2 Guizhou 9,600–9,700 --
FeMn80C0.7 Grup 2 Hunan 9,600–9,700 --
FeMn80C0.7 Grup 2 Şanksi 9,600–9,700 --
FeMn80C0.7 Grup 1 Guizhou 9,700–9,800 --
FeMn80C0.4 Grup 2 Hunan 9,900–10,000 --
FeMn80C0.4 Grup 1 Hunan 10,000–10,100 --
FeMn80C0.4 Grup 1 Henan 10,000–10,100 --

Not.Tüm rakamlar fabrika çıkışı, nakit, vergi dahil metrik ton başına CNY cinsindendir ve yalnızca referans amaçlıdır. "--" işaretli bir değişiklik, teklifin önceki değerlendirmeye göre değişmediği anlamına gelir. Fosfor grupları kaynak konvansiyonunu takip eder: grup 1, belirli bir kalite için daha dar fosfor aralığıdır ve grup 2 standart aralıktır; bu nedenle bir kalite, iki ayrı fiyat taşıyabilir. FeMn65C7.0 için kaynak tablosunda Sichuan, Guizhou, Henan veya Liaoning için herhangi bir alıntı listelenmemektedir, dolayısıyla bu bölgeler için burada herhangi bir rakam gösterilmemektedir.

Ferromangan Fiyat Trendi ve Önceki Karşılaştırması

26 Ekim 2026 tarihli değerlendirme, tek bir satırda değişiklik olmadığını bildiriyor: Yukarıdaki tabloların her birinde yer alan her alıntı aynı "--" işaretini taşıyor. Yüksek karbonlu FeMn65C7.0, Guangxi'den 5.000-5.050'ye, İç Moğolistan'dan 5.100'e ve Jiangsu, Şangay ve Tianjin'de 5.400-5.500 bandına kadar olmak üzere yedi teklif bölgesinin her birinde değişmedi. Yüksek karbonlu FeMn75C7.0 hattı da aynı şekilde Yunnan, Guangxi, İç Moğolistan, Zhejiang ve Şanghay'da değişmedi ve yüksek fırın FeMn65C7.0 hattı da değişmeden 5.350 seviyesinde kaldı. Guizhou, Guangxi, Hunan, Henan, İç Moğolistan ve Zhejiang'daki orta karbonlu FeMn75C2.0 hatlarının tümü sabit durumda ve Guizhou, Hunan, Shanxi ve Henan'daki FeMn80C0.7 ve FeMn80C0.4 için tüm düşük karbonlu hatlar da aynı durumda.

Bunun pratikte anlamı, bu konuyla ilgili değerlendirilen kotasyonlarda yukarı veya aşağı doğru herhangi bir baskının görülmediği bir piyasadır. Değişim sütunu her yerde düz olduğundan, alıcıların bu tabloda kısa vadeli yön sinyalini okuyabilecekleri bir temeli yoktur ve satıcıların da bunu talep edebilecekleri bir temeli yoktur. Bu haftanın faydalı karşılaştırması dikey yerine yatay: aynı kalite için en ucuz ve en pahalı bölge arasındaki fark ve komşu sınıflar arasındaki fark; her ikisi de değişmese de hala geniş.

Derece ve Pazar İçeriği

Ferromangan, çelik üretimi için en güçlü manganez ilavesidir ve bu tablodaki kaliteler, karbon ölçeğinde dört farklı noktada yer alır. FeMn65C7.0 ve FeMn75C7.0 olarak belirtilen yüksek karbonlu ferromangan, kalite tanımında kodlandığı gibi yaklaşık yüzde yedi karbon taşır ve sıradan çelikte deoksidasyon ve manganez alaşımı için kullanılan hacim ürünüdür. Yüksek fırın FeMn65C7.0, yüksek fırın rotasında üretilen aynı karbon seviyesidir ve bölge bölge yerine tek bir ulusal rakam olarak belirtilir. Orta karbonlu FeMn75C2.0 yüzde iki karbonda bulunur ve yüksek karbonlu ürünün karbon yükü olmadan çelik kalitesinin manganeze ihtiyaç duyduğu yerlerde kullanılır. Sırasıyla yüzde 0,7 ve yüzde 0,4 karbon içeren düşük karbonlu FeMn80C0,7 ve FeMn80C0,4, fiyat merdiveninin en üstünde yer alıyor.

Fosfor bu pazarı şekillendiren ikinci eksendir. Bir sınıfta, daha sıkı bir fosfor limiti, düşük karbon tablosunda görülebileceği gibi daha yüksek bir fiyat gerektirir: Grup 1'deki FeMn80C0.7, aynı bölgedeki grup 2'deki aynı kaliteden daha yüksek bir seviyede fiyatlandırılır ve grup 1'deki FeMn80C0.4, grup 2'deki FeMn80C0.4'ün üzerinde fiyatlandırılır. Orta karbonlu FeMn75C2.0, bölgeler arasında aynı modeli gösterir: P<0.2 quotation in Zhejiang sits at 7,900–8,000, above the P<0.25 quotations elsewhere in the table. Buyers who need a tight phosphorus specification should therefore expect to pay for it within whichever grade they choose, and should compare like with like when they compare regions.

Bölgesel tedarik yapısı yayılmanın geri kalanını açıklıyor. FeMn65C7.0 tablosu yedi farklı fiyat teklifi konumunu kapsıyor ve en düşük hat olan Guangxi 5.000-5.050 ile en yüksek bant olan Jiangsu, Şanghay ve Tianjin'deki 5.400-5.500 arasındaki fark, güneydeki üretim üssü ile doğudaki tüketim ve ticaret merkezleri arasındaki basit bir coğrafi boşluktur. İç Moğolistan ve Şanksi ve Şandong sırasıyla 5.100 ve 5.250-5.300 puanla ortada kümeleniyor. FeMn75C7.0 tablosu aynı coğrafyayı daha yüksek bir karbon-manganez seviyesinde gösteriyor: İç Moğolistan 5.600 ile en düşük çizgide, Yunnan ve Guangxi 5.750-5.850 arasında yer alıyor ve Zhejiang ve Şangay 6.000-6.100 ile tablonun başında yer alıyor. Orta karbonlu FeMn75C2.0, Guizhou ve Henan'ın P'nin alt ucunda olduğu altı lokasyonda fiyatlandırılıyor<0.25 range at 7,600–7,700 and Guangxi and Zhejiang at the top. Low-carbon supply in the assessed table is concentrated: FeMn80C0.7 is quoted from Guizhou, Hunan and Shanxi, and FeMn80C0.4 from Hunan and Henan only.

Bu sınıfların her birine ilişkin tam ürün özellikleri için bkz.yüksek karbonlu ferro manganezsayfa,orta karbonlu ferro manganezsayfa vedüşük karbonlu ferro manganezsayfa; manganez-silikon kombinasyonuna da ihtiyacı olan alıcılar inceleyebilirsiliko manganez.

Yüksek Karbonlu, Orta Karbonlu ve Düşük Karbonlu Ferromanganez

Üç aile birbirinin yerine geçemez ve 26 Ekim 2026 tablosu bunun fiyat sonucunu açıkça ortaya koyuyor. Aşağıdaki karşılaştırmada yalnızca bu değerlendirmedeki notlar ve alıntılar kullanılmıştır.

Boyut Yüksek karbonlu ferromanganez Orta karbonlu ferromanganez Düşük karbonlu ferromanganez
Karbon içeriği (sınıf kodu başına) C7.0, yaklaşık yüzde yedi karbon C2.0, yüzde iki karbon C0.7 ve C0.4, yüzde bir karbonun altında
Bu sayıda alıntı yapılan notlar FeMn65C7.0, FeMn75C7.0 FeMn75C2.0 FeMn80C0.7, FeMn80C0.4
Manganez içeriği (sınıf koduna göre) Yüzde 65 ve yüzde 75 yüzde 75 yüzde 80
Alıntılanan fosfor gruplaması P<0.2 (FeMn65C7.0); P<0.2, P<0.25 and P<0.15 (FeMn75C7.0) P<0.25 by region; P<0.2 in Zhejiang Grup 1 ve grup 2, ayrı ayrı fiyatlandırılır
Bu sayının fiyat aralığı (CNY/mt) 5.000–6.100 artı yüksek fırın hattı için 5.350 7,600–8,000 9,600–10,100
Bu sorundaki alıntı bölgelerinin sayısı FeMn65C7.0 için yedi, FeMn75C7.0 için beş Altı Dört bölge ve derece kombinasyonu
Tipik uygulama odağı Toplu çelik deoksidasyonu ve manganez alaşımı Daha sıkı karbon kontrolü ile manganez gerektiren çelik kaliteleri Karbon toplamanın en aza indirilmesi gereken düşük karbonlu ve özel çelik kaliteleri

Aileler arasındaki ayrılık tablodaki en önemli gerçektir. Üç aralık hiçbir şekilde örtüşmüyor: yüksek karbon 6.100'de, orta karbon 7.600'de, orta karbon 8.000'de, düşük karbon ise 9.600'de başlıyor. Yüksek fırın hattı ise 5.350 ile tüm değerlendirmedeki en düşük rakam oldu. Yüksek karbonda, FeMn65C7.0'dan FeMn75C7.0'a geçiş hem manganez içeriğini hem de teklifi yükseltir; FeMn65C7.0 için 5.000 ila 5.500'e karşılık FeMn75C7.0 aralığı 5.600'den 6.100'e çıkar.

Ferromanganez Sipariş Etmeden Önce Alıcıların Neleri Kontrol Etmesi Gerekir?

Sabit bir fiyat sütunu siparişi basitleştirmez çünkü ferromangan alımındaki riskin çoğu fiyat aralığının dışındadır. Aşağıdaki kontrol listesi tablonun yapısını takip etmektedir.

  • Sınıf ve karbon seviyesi.Tam kalite kodunu (örneğin FeMn65C7.0 veya FeMn80C0.4) ve ima ettiği karbon aralığını doğrulayın. Yalnızca "ferromanganez" adını veren bir spesifikasyon, tedarikçiye merdivendeki 5.000'den 10.100'e kadar herhangi bir noktayı teklif etme özgürlüğü veriyor.
  • Fosfor limiti ve grubu.Fosfor sınırını açıkça belirtin, P<0.2 or P<0.25 for high and medium carbon, and group 1 or group 2 for low carbon. Because one grade can carry two prices depending on group, an unstated phosphorus requirement is an unpriced requirement.
  • Fiyat esası.Bu tablodaki her satırda olduğu gibi bir teklifin fabrika çıkışı, nakit ve vergiler dahil mi yoksa teslim mi olduğunu belirleyin. Fabrika çıkış fiyatları ile teslimat fiyatları arasındaki fark, tablodaki bölgesel farklardan ayrıdır ve çoğu zaman ondan daha büyüktür.
  • Bölge ve lojistik.Teklif bölgesini teslimat noktasıyla eşleştirin. Aynı FeMn65C7.0 kalitesi Guangxi'de 5.000–5.050 ve Jiangsu, Şangay ve Tianjin'de 5.400–5.500 olarak fiyatlandırılıyor; dolayısıyla nakliye, nakliye süresi ve liman veya depo elleçlemelerinin tümü iniş maliyeti karşılaştırmasına dahildir.
  • Miktar, boyutlandırma ve paketleme.Tonajı, parça veya kırılmış boyut aralığını ve paketleme formunu onaylayın; çünkü bunlar taşıma maliyetini değiştirir ve ton başına fiyat teklifine yansıtılmaz.
  • Analiz ve sertifikasyon.Yalnızca kalite koduna güvenmek yerine, manganez, karbon, fosfor ve sülfürü kapsayan gerçek partinin kimyasal analizini isteyin.
  • Ödeme ve teslimat koşulları.Fiyat sabitlenmeden önce ödeme aracını, teslimat penceresini ve inceleme esasını yazılı olarak kabul edin.

SSS

Hangi ferromangan derecesini seçmeliyim: yüksek karbonlu mu, orta karbonlu mu yoksa düşük karbonlu mu?

Yaptığınız çeliğin karbon bütçesine göre seçim yapın. Yüksek karbonlu FeMn65C7.0 veya FeMn75C7.0, karbon yükünün kabul edilebilir olduğu toplu deoksidasyon ve manganez alaşımlama için normal seçimdir. Orta karbonlu FeMn75C2.0, daha sıkı karbon kontrolü ile manganez gerektiren kaliteler içindir ve düşük karbonlu FeMn80C0.7 veya FeMn80C0.4, karbon alımının en aza indirilmesi gereken düşük karbonlu ve özel çelikler içindir. 26 Ekim 2026 tablosunda üç aile açıkça ayrılmış bantlar halinde alıntılanmıştır, bu nedenle seçim ilk önce metalurjik ve bir saniye maliyettir.

Ferromanganezdeki fosfor grubu 1 ile grup 2 arasındaki fark nedir?

Grup 1, belirli bir kalite için daha dar fosfor aralığıdır ve grup 2 standart aralıktır; dolayısıyla aynı kalite, hangi grubun gerekli olduğuna bağlı olarak iki farklı fiyatla teklif edilebilir. Etki düşük karbon tablosunda görülebilir: Grup 1'deki FeMn80C0,7, aynı bölgede grup 2'deki FeMn80C0,7'nin üzerinde fiyatlandırılır ve grup 1'deki FeMn80C0,4, grup 2'de FeMn80C0,4'ün üzerinde fiyatlandırılır. Belirtilmemiş bir fosfor gereksinimi fiyatlandırılamayacağından, alıcılar talepte gerekli grubu belirtmelidir.

26 Ekim 2026 tablosunda ferromangan fiyatları neden bölgeler arasında farklılık gösteriyor?

Değerlendirmenin kendisi bölgesel farklılıkları nedenlere ayırmamaktadır ancak tabloda iki şey görülmektedir. İlk olarak, farklı bölgeler farklı dereceler ve farklı fosfor limitleri teklif ediyor, dolayısıyla her bölge aynı ürünü sunmuyor. İkincisi, tek bir sınıf için fark coğrafidir: FeMn65C7.0, Guangxi'de 5.000-5.050 ve Jiangsu, Şangay ve Tianjin'de 5.400-5.500 olarak fiyatlandırılırken, İç Moğolistan 5.100 ve Shanxi ve Shandong arasında 5.250-5.300 olarak fiyatlandırılıyor. Bu nedenle herhangi bir ithalat maliyeti karşılaştırması, rakamlar karşılaştırılmadan önce navlun ve teslimat koşullarının eklenmesini gerektirir.

Ferromangan siparişi vermeden önce neyi onaylamalıyım?

Sınıf kodunu ve karbon seviyesini, fosfor limitini veya grubunu, fiyat esasını (fabrika çıkışı veya teslim, nakit ve vergi dahil veya başka şekilde), teslimat noktanıza göre fiyat teklifi bölgesini, tonajı ve ebatları, partinin kimyasal analizini ve ödeme ve teslimat koşullarını onaylayın. Bunun gibi durgun bir piyasada, bu spesifikasyonlar ve lojistik kalemleri, iniş maliyetini, değerlendirmede görülen herhangi bir fiyat hareketinden çok daha fazla hareket ettirir.

Temel Çıkarımlar

  • 26 Ekim 2026 tarihli değerlendirmedeki tüm ferromangan teklifleri değişmedi: yüksek karbon, yüksek fırın, orta karbon ve düşük karbon kaliteleri genelinde değişiklik sütunu tüm satırlarda "--" şeklindedir.
  • Yüksek karbonlu FeMn65C7.0 fiyatları Guangxi'de 5.000-5.050'den Jiangsu, Şangay ve Tianjin'de 5.400-5.500'e, İç Moğolistan'da 5.100 ve Shanxi ve Shandong'da 5.250-5.300 olarak fiyatlandırılıyor.
  • Yüksek karbonlu FeMn75C7.0, İç Moğolistan'da 5.600'den Zhejiang ve Şanghay'da 6.000-6.100'e kadar fiyatlandırılırken yüksek fırın FeMn65C7.0, bölgesi olmadan ulusal bir rakam olarak 5.350 olarak fiyatlandırılıyor.
  • Orta karbonlu FeMn75C2.0, Guizhou ve Henan'da 7.600-7.700'den P için 7.900-8.000'e kadar değişmektedir.<0.2 material in Zhejiang.
  • Düşük karbonlu malzeme, FeMn80C0.7 grup 2 için 9.600–9.700 ila FeMn80C0.4 grup 1 için 10.000–10.100 arasında merdivenin en üstünde yer alır.
  • Fosfor gruplaması bir dipnot değil, kalite içindeki bir fiyat değişkenidir: daha sıkı grup daha yüksek rakamı emreder.
  • Hiçbir şey bu sorunu değiştirmediğinden, eyleme dönüştürülebilir karşılaştırma, yönsel değil, bölgeler arasında ve dereceler arasında yataydır.

Teslimat noktanıza göre belirli bir kaliteyi fiyatlandırmaya hazır mısınız? Bize kalite kodunu, fosfor limitini, tonajı ve varış yerini gönderin; spesifikasyonlarınıza uygun bir fiyat teklifiyle geri döneceğiz.

Size Özel Teklifinizi Alın

Ekibimizle doğrudan iletişime geçin:WhatsApp: +86 15518824805veyaE-posta: market@zanewmetal.com.

İlgili Okumalar